شرکت فاطر داده‌پردازی راحیل (سهامی خاص) که پیش‌تر با نام فیوچر فعالیت می‌نمود، به دنبال افزایش تحریم‌های اقتصادی در کشور، مشکلات موجود در واردات محصول به دلیل اختلاف نرخ ارز و ده ها دلیل دیگر، انتقال تکنولوژی و تولید محصولات داخلی را اولویت اول خود قرارداد. تغییر نام این شرکت و انتخاب نام فاطر که به معنای خالق است، در راستای خلق تکنولوژی، تولید محصولات داخلی و جایگزینی آن با تکنولوژی کشورهای خارجی قدم برمی‌دارد. در واقع تمام تلاش این شرکت بر آن بوده است که باتکیه‌بر مجرب‌ترین مهندسین و استفاده از ابزار و مواد معدنی موجود در کشور عزیزمان، اقدام به انتقال تکنولوژی و توسعه آن و در نهایت تولید محصولات داخلی با قابلیت رقابت جهانی نماید.

تولید قطعات و محصولات داخلی بر پایه انتقال تکنولوژی و توسعه آن توسط مجموعه ما نقش پررنگی در توسعه و افزایش اعتبار کشور در سطح جهان خواهد داشت. علی‌رغم تمام محدودیت‌ها، شرکت فاطر همواره تلاش کرده است که در راستای ارتقا و بهبود کیفیت و گسترش هرچه بیشتر فعالیت‌های خود اقداماتی را انجام دهد.
از سال 1399 تولید محصولات داخلی با کیس، پاور و … آغاز گردید و باگذشت زمان محصولات بیشتری از قبیل موس و کیبورد، مانیتور و مادربورد نیز در این شرکت تولید شد.
در طی دو سال گذشته مجموعه ما سعی بر آن داشت که با تکمیل تجهیزات، روند و درصد تولید محصولات داخلی را ارتقا دهد. در سال‌های اول ارائه محصولات ساده‌تر و با استفاده از طرح‌های آماده انجام شد. به‌تدریج و با افزایش تجهیزات شرکت و دسترسی به امکانات بیشتر، محصولات پیشرفته‌تری نیز در این شرکت تولید شد.
تولید چنین محصولاتی به‌صورت داخلی و با استفاده از دانش مهندسین ایرانی موجب شد تا اعتماد بیشتری نسبت به محصولات داخل ایجاد شود؛ چراکه تهیه محصولاتی باقیمت‌های مناسب و کیفیت قابل رقابت با نمونه های خارجی مهم‌ترین خواسته‌های مشتریان هستند. شرکت فاطر همواره تلاش کرده است تا در راستای افزایش رضایتمندی مشتریان اقداماتی را انجام دهد.

شرکت فاطر سال‌ها است که در جهت ایجاد نامی آشنا و قابل‌اعتماد در عرصه صنعت رایانه و فناوری دیجیتال تلاش کرده است. این شرکت توانسته با بیش از 25 سال در زمینه بازرگانی، تولید و فروش و خدمات پس از فروش در گروه کالاهای رایانه‌ای از جمله لپ‌تاپ، تبلت و قطعات آن با استفاده از برندهای معتبر روز دنیا فعالیت کند. شرکت فاطر همواره کوشید تا با ارائه خدمات متمایز در صنعت رایانه کشور پیشرو و ممتاز باشد.
خدمات پس از فروش در زمینه محصولات مرتبط با فناوری و تکنولوژی اهمیت زیادی دارد. از مزیت¬های مجموعه فاطر می‌توان به ارائه خدمات پس از فروش و گارانتی تعویض محصولات اشاره کرد. یکی از مهم‌ترین اهداف در این شرکت ارائه خدمات و محصولات باکیفیت و جلب رضایت مشتریان است.

این موضوع یکی از سه اصل اساسی در جریان فعالیت‌های شرکت است.
1. انتقال و توسعه تکنولوژی های بروز در جهت تولید داخلی
2. ارائه محصولات باکیفیت قابل رقابت برند های مطرح خارجی اما باقیمت‌های مناسب و منصفانه
3. ارائه خدمات پس از فروش متفاوت و در شأن نام ایرانی

شرکت فاطر بر اساس بالاترین سطح استانداردهای روز جهانی به نیازهای مصرف‌کنندگان در کشور به بهترین نحو پاسخ می‌دهد. تولیدات شرکت فاطر را می‌توان بر سه اصل کیفیت، قیمت منصفانه و خدمات پس از فروش استوار دانست. این سه اصل دلیل اصلی پیشرو و پیشتاز بودن این شرکت محسوب می‌شود. تلاش‌های زیادی در راستای تحقق این سه اصل صورت‌گرفته است. مجموعه ما توانسته با وجود محدودیت‌ها، از حداکثر توان و دانش موجود بهره برده و باکیفیت‌ترین محصولات را خلق نماید.
شرکت تولیدی فاطر دارای تأییدیه گواهی تولید عضویت اتاق بازرگانی تهران و همچنین دارای مجوز شورای‌عالی انفورماتیک و جواز کسب اتحادیه ماشین‌های اداری و رایانه تهران اتحادیه صوت و تصویر و اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی می‌باشد.

گسترش شبکه فروش در سراسر کشور، صدها نمایندگی معتبر و فروشگاه از جمله فعالیت‌های در جهت توسعه این شرکت محسوب می‌شود. همچنین شرکت فاطر درحال‌توسعه شبکه خدمات پس از فروش محصولات خود در کلیه مناطق کشور عزیزمان ایران است. می‌توان گفت که هدف نهایی ما دسترسی آسان کلیه افراد جامعه و سازمان‌ها، همچنین مؤسسات دولتی و خصوصی به آخرین فناوری‌های روز دنیا است. کمک به پیشرفت تولیدات داخلی و توسعه و ارتقا اعتبار جهانی کشور نیز از جمله مهم‌ترین اهداف شرکت فاطر محسوب می‌شود.
بی‌شک اصلی‌ترین و مؤثرترین عامل در پیشرفت هر شرکتی، استقبال و حمایت مردمی است. شرکت فاطر سهم عمده تحقق بسیاری از برنامه‌های توسعه خود را در گرو حمایت و همراهی‌های مردمی می‌داند.

مجموعه ما همواره از رهنمودها و پیشنهادهای سازنده و انتقادات همراهان عزیز به گرمی استقبال می‌نماید. هرگونه انتقاد و پیشنهاد می‌تواند در بهبود روند فعالیت شرکت بسیار مؤثر باشد؛ چراکه هدف اساسی در این شرکت تحقق خواسته‌های مشتریان و توجه به نیازهای آن‌ها است. پایبندی به سه اصل کیفیت مناسب، قیمت منصفانه و خدمات پس از فروش نیز در راستای آسایش و راحتی هرچه بیشتر همراهان عزیز بوده است. شرکت فاطر این آمادگی را دارد که در زمینه فروش محصولات خود با بهترین شرایط ممکن به مشتریان خدمت‌رسانی نماید.