اخبار فاطر, وبلاگ

کسب رتبه اول در بنچمارک PCMark 10 با مادربرد فاطر Fater H510M-K

Benchmark pcmark 10 copy

بنچمارک چیست؟

بر اساس توصیف دیکشنری آکسفورد، بنچمارک چیزی است که قابل اندازه‌گیری باشد و بتوان آن را به عنوان معیاری برای سنجش چیزهای دیگر استفاده کرد.
بر اساس توصیف شرکت Bain & Company به عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های بین‌المللی مشاوره مدیریت، بنچمارک گرفتن یعنی مقایسه‌ی عملکرد و کارایی محصولات و فرآیندهای خود با دیگران که فعالیت مشابهی را انجام می‌دهند.
در دنیای تکنولوژی، بنچمارک یک نرم‌افزار است عملکرد یک سخت‌افزار یا یک سیستم را آزمایش می‌کند. به طور مثال یک پردازنده در چه مدت، یک کار خاصی را پردازش می‌کند. در بنچمارک‌ها، شرایط رو طوری طراحی می‌کنند که همه چیز یکسان باشد. به طور کلی، بنچمارک یک سیستم نمره‌دهی برای قطعات و سیستم‌های مختلف است.

بنچمارک PCMark 10

بنچمارک PCMark 10 یکی از آزمون‌های معتبر و مطرح است که توسط شرکت Futuremark توسعه داده شده است. در این آزمون، عملکرد کامپیوتر در شرایط مختلف با فشار کاری متفاوت بررسی شده و کاربر می‌تواند از قدرت سیستم خود مطلع شود.همچنین این بنچمارک توسط میلیون‌‌ها کاربر، صدها سایت بررسی سخت‌‌افزار و بسیاری از شرکت‌های فناوریِ پیشرو در جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد.
بنچمارک PCMark 10 از یک رویکرد ماژولار برای انجام آزمون‌ بر روی سیستم کاربر استفاده می‌کند. این تست‌ها معمولاً به صورت گروهی بوده و به چهار دسته مختلف تقسیم می‌شوند:
Essentials: در آزمون Essentials، کارهای روزانه و عادی که یک کاربر معمولی با کامپیوتر خود انجام می‌دهد، مانند وب‌گردی، ویدئو کنفرانس و اجرای برنامه‌های مختلف، مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.
Productivity: آزمون Productivity، مخصوص کامپیوترهای اداری و یا به معنای بهتر، مخصوص سیستم‌هایی است که کارمندان با آن سر و کار دارند.
Digital Content Creation: در این آزمون، عملکرد سیستم‌هایی که از آنها به منظور تولید محتوای دیجیتال و رسانه، ویرایش تصویر، ویرایش فیلم و رندر گرفتن ارزیابی می‌شود.
Gaming: در آزمون Gaming، عملکرد GPU و CPU در فشار کاری بالا ارزیابی می‌شود.

 

بنچمارک PCMark 10 Express

PCMark 10 Express یک معیار کوتاه‌تر است که بر وظایف اصلی کار تمرکز دارد. این یک انتخاب خوب برای رایانه های شخصی، برای استفاده عمومی و اداری است. معیار PCMark 10 Express بر روی نیازهای عملکردی یک کارمند اداریِ معمولی تمرکز دارد.

 

بنچمارک PCMark 10 Extended

PCMark 10 Extended یک تست طولانی‌تر است که ارزیابی کاملی از عملکرد سیستمT فراتر از وظایف معمول اداری  ارائه می‌دهد. PCMark 10 Extended شامل تست‌های سخت گرافیکی و پردازشی است که بر عملکرد GPU و CPU تمرکز دار.

 

Benchmark PCMark 10 11900K 3060Ti H510M K Score Board

جدول رده‌بندی بنچمارک PCMark 10 را مشاهده می فرمائید با پردازنده Intel Core i9 11900K و کارت گرافیک Nvidia RTX 3060Ti
شرکت فاطر با قطعات ذکر شده توانست رتبه اول را در این رده‌بندی کسب کند. نکته حائز اهمیت در این بنچمارک، استفاده از مادربرد Fater H510M-K است. اکثر مادربردهای شرکت کننده در این بنچمارک، از سری Z هستند که مادربردهای بالارده و گران‌قیمتی هستند. شرکت فاطر با مادربرد اقتصادی Fater H510M-K، توانسته عملکردی عالی را در این بنچمارک ارائه دهد. این نشان از کیفیت بالای متریال استفاده شده در مادربرد Fater H510M-K را دارد.

 

Benchmark PCMark 10 11900K 3060Ti H510M K

 

لینک مشاهده جدول رده بندی                                                              لینک مشاهده جزئیات بنچمارک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *