اخبار فاطر, وبلاگ

کسب رتبه اول در بنچمارک 3DMark Wild Life Extreme با مادربرد فاطر Fater H510M-K

0101 2

بنچمارک چیست؟

بر اساس توصیف دیکشنری آکسفورد، بنچمارک چیزی است که قابل اندازه‌گیری باشد و بتوان آن را به عنوان معیاری برای سنجش چیزهای دیگر استفاده کرد.
بر اساس توصیف شرکت Bain & Company به عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های بین‌المللی مشاوره مدیریت، بنچمارک گرفتن یعنی مقایسه‌ی عملکرد و کارایی محصولات و فرآیندهای خود با دیگران که فعالیت مشابهی را انجام می‌دهند.
در دنیای تکنولوژی، بنچمارک یک نرم‌افزار است عملکرد یک سخت‌افزار یا یک سیستم را آزمایش می‌کند. به طور مثال یک پردازنده در چه مدت، یک کار خاصی را پردازش می‌کند. در بنچمارک‌ها، شرایط رو طوری طراحی می‌کنند که همه چیز یکسان باشد. به طور کلی، بنچمارک یک سیستم نمره‌دهی برای قطعات و سیستم‌های مختلف است.

 

بنچمارک 3DMark Wild Life Extreme

3DMark Wild Life Extreme یکی از بهترین و معروف‌ترین آزمون‌ها است که برای ارزیابی سیستم های کامپیوتری استفاده می‌شود و توسط میلیون‌‌ها کاربر، صدها سایت بررسی سخت‌‌افزار و بسیاری از شرکت‌های فناوریِ پیشرو در جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد.
توسعه‌ی این برنامه بر عهده شرکت Futuremark قرار دارد. 3DMark Wild Life Extreme برای ارزیابی عملکرد سیستم‌ها با قابلیت‌های گرافیکیِ بالا استفاده می‌شود. این برنامه به مدت یک دقیقه اجرا می‌شود و توانایی دستگاه را برای ارائه‌ی سطوح بالای عملکرد، برای مدت زمان کوتاهی اندازه‌گیری می‌کند. با استفاده از یک سری آزمون‌های گرافیکیِ مختلف، عملکرد گرافیکی سیستم را مورد سنجش قرار می‌دهد و نمره ای برای عملکرد کلی سیستم ارائه می‌دهد. نمره‌های بالاتر، نشانگر عملکرد بهترِ سیستم، در پردازش گرافیکی هستند. این امتیاز بر اساس تست کردن جامع پردازنده و قدرت کارت گرافیک می‌باشد که متناسب با بازی‌هایی طراحی شده است که فشار زیادی بر روی پردازنده و گرافیک، به طور همزمان، در مدت زمان کوتاهی، می‌آورند. که در نهایت پس از پایان مراحل تست، این امتیاز در اختیار شما قرار می‌گیرد. API مورد استفاده در این بنچمارک، Vulkan و میزان رزولوشن هم 2160 × 3840 یا همان 4K است.

 

تست‌های بنچمارک 3DMark Wild Life Extreme

تست 3DMark Wild Life Extreme شامل صحنه‌های متعدد با تغییرات در میزان هندسه، نورها و جلوه‌های پس از پردازش است. ستون فقرات آزمون، یک رندر معوق با حذف نور خوشه‌ای است. صحنه‌ها از هندسه شفاف به شکل ابرها، گرد و غبار و ذرات روشن استفاده می کنند. منبع اصلی روشنایی، نور جهت‌دار است که ایجاد سایه می‌کند. نوزهای بدون سایه نیز به روشنایی کمک می‌کنند. اثرات پس پردازش، شامل بلوم، اعوجاج گرما، حجم روشنایی و عمق میدان است.

 

نحوه سیستم امتیا‌زدهی 3DMark Wild Life Extreme

نمره این آزمون، بر اسا عملکرد سیستم در میزان فریم‌دهی است. هرچه عملکرد یک سیستم بهتر باشد، امتیاز بالاتری دریافت خواهد کرد.

 

رده‌‌بندی بنچمارک 3DMark Wild Life Extreme

جدول رده‌بندی کسب رتبه اول در بنچمارک 3DMark Wild Life Extreme با مادربرد Fater H510M-K از شرکت فاطر

جدول رده‌بندی کسب رتبه اول در بنچمارک 3DMark Wild Life Extreme با مادربرد Fater H510M-K از شرکت فاطر

جدول رده‌بندی بنچمارک 3DMark Wild Life Extreme را با پردازنده Intel Core i9 11900K و کارت گرافیک Nvidia RTX 3060Ti مشاهده می‌فرمائید. نکته حائز اهمیت، استفاده از مادربرد Fater H510M-K است. اکثر مادربردهای شرکت کننده در این جدول رده‌بندی، از سری Z هستند که مادربردهای بالارده و گران‌قیمتی هستند. شرکت فاطر با مادربرد اقتصادی Fater H510M-K، توانست عملکردی عالی را در این بنچمارک ارائه دهد. این نشان از کیفیت بالای متریال موجود در مادربرد Fater H510M-K را دارد.

 

ریز امتیازات کسب رتبه اول در بنچمارک 3DMarkWild Life Extreme با مادربرد Fater H510M-K از شرکت فاطر

ریز امتیازات کسب رتبه اول در بنچمارک 3DMarkWild Life Extreme با مادربرد Fater H510M-K از شرکت فاطر

کیس: Fater FG-790m

مادربرد: Fater H510M-K

پردازنده: Intel Core i9 11900K

رم: G.SKILL 2x 32GB

کارت گرافیک: Nvidia RTX 3060Ti

اس اس دی: addlink M.2 256GB

واتر کولر: Fater FW-240R2B1

پاور: Fater TX1000M

 

لینک‌های 3DMark Wild Life Extreme

تاریخ تست بنچمارک: 17 تیر 1402

لینک مشاهده جدول رده بندی

لینک مشاهده جزئیات بنچمارک

 


مقاله قبلی

کسب رتبه اول در بنچمارک 3DMarkWild Life با مادربرد فاطر Fater H510M-K


مقاله بعدی

کسب رتبه اول در بنچمارک 3DMark Night Raid با مادربرد فاطر Fater H510M-K


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *